واحد 2 بخار نیروگاه شهیدسلیمی نکا با ظرفیت نامی 440 مگاوات پس از انجام تعمیرات غیر مترقبه به شبکه سراسری برق کشور پیوست.

1403/03/20 - 12:38

  سرپرست معاونت تعمیرات شرکت با اعلام این خبر گفت: این واحد به منظور پیشگیری از تلفات بویلر ( دیگ بخار ) با هماهنگی مرکز کنترل شبکه برق کشور از نیمه شب 16 خرداد ماه از مدار تولید خارج و تحت تعمیرات غیر مترقبه قرار گرفت.

 ابراهیم قلعه سری افزود: با توجه به گرمای هوا و در راستای پاسخگویی به نیاز شبکه، فعالیتهای تعمیراتی در اسرع وقت آغاز شد و پس از اصلاح و رفع نشتی از مسیر خروجی فیدپمپ الکتریکی، تعویض لوله سوپرهیت چهار، رفع نشتی 2 عدد از لوله های پنجره ای سقف اواپراتور، مبدل A0 ، استیم کوئل شماره 2 و ولوهای مسیرهای درینه ای رهیت و سوپر هیت و جوشکاری و بستن فلنجهای خروجی فیدپمپ، نشت یابی و تمیزکاری کولر آب سرویس، بازدید از موشن فیلترهای اصلی و فرعی و نشتیابی کندانسور فرعی در شرایط دشوار محیط کاری از حیث رطوبت و دمای نفسگیر انجام و واحد در کوتاهترین زمان ممکن و پس از 46 ساعت تلاش شبانه روزی مجدداً به مدار تولید بازگشت.

با توجه به آغاز فصل گرما و روزهای اوج مصرف، نیروگاه شهیدسلیمی نکا با رفع محدودیت های تولید بخصوص چالش جدی کاهش سطح آب دریا می تواند به عنوان یکی از بزرگترین نیروگاه های کشور، نقش موثری در پایداری شبکه سراسری برق کشور داشته باشد.