در نشستی با حضور فرمانده سپاه کربلا مازندران: بسترهای همکاری جهت تسریع در رفع چالش­ها و محدودیت­های تولید نیروگاه نکا بررسی شد

1403/02/01 - 12:21

       در حاشیه بازدید فرمانده سپاه کربلا مازندران از نیروگاه نکا و دیدار با بسیجیان عضو گردان بیت­ المقدس پایگاه بسیج شهیدعبادیان، نشستی با حضور مدیران شرکت­ های مدیریت تولیدبرق نکا و شرکت تولید نیروی برق شهیدسلیمی برگزار و ضمن بررسی چالش­ها و محدودیت­های تولید نیروگاه، بر ارتقاء آمادگی واحدها برای پایداری تولید و تأمین برق مورد نیاز شبکه در ایام پیک مصرف تابستان تأکید شد.

      در ابتدای این نشست مدیرعامل شرکت مدیریت تولیدبرق نکا با تقدیر از همکاری و همراهی مجموعه سپاه با مجموعه نیروگاه شهیدسلیمی نکا بویژه در زمینه لایروبی حوضچه های آبگیر نیروگاه، به تشریح چالش­ ها و محدودیت های تولید نیروگاه پرداخت.

      نوراله ادبی فیروزجائی برون رفت از مشکلات ناشی از عمر بالا و فرسودگی تجهیزات، کاهش شدید سطح آب دریا و کمبود آب مصرفی واحدها را مستلزم نگاه ویژه ­تر از سوی وزارت نیرو دانست و گفت: با توجه به عدم تکافوی بودجه­ های جاری برای اجرای پروژه ­های مذکور، لازم است از سوی وزارت نیرو بودجه ­های مستقلی برای بازسازی و بهینه­ سازی تجهیزات نیروگاه تخصیص یابد.

      در ادامه مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق شهیدسلیمی ضمن تبریک و تقدیر از پاسخ قاطع سپاه پاسداران به شرارت­ رژیم اشغالگر قدس در حمله به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سوریه، از این عملیات مقتدرانه و به پرواز درآمدن موشک­ها و پهپادهای ایرانی بر فراز مسجدالاقصی به عنوان نمادی از ایمان، اراده و خودباوری جوانان فرهیخته ایرانی در مجموعه دفاعی کشور یاد کرد. 

            محمدرضا عابدی در ادامه با تقدیر از درایت و مدیریت جهادی سردار مسلمی و همکارانش در مجموعه سپاه استان، حمایت و همراهی بیدریغ سپاه از صنایع استان را موجب آرامش خاطر و تسهیل فرایند رفع چالش­های نیروگاه­های استان بویژه مجموعه نیروگاه شهیدسلیمی نکا دانست.

      وی با اشاره به ناترازی 2 هزار مگاواتی تولید و تقاضای مصرف برق استان در فصل تابستان افزود: مصرف برق استان مازندران بدلیل مهمانپذیر بودن در ایام پیک تابستان به شدت افزایش می­یابد و با توجه به روند افزایش دمای هوا در سال­های اخیر پیش­بینی می­شود که نیاز استان­های مازندران و گلستان در اوج بار امسال به 5700 مگاوات برسد که باید از طریق اجرای برنامه مدیریت مصرف و تبادل انرژی تأمین گردد.

عابدی همچنین به تشریح اقدامات و برنامه­ های تعمیراتی و پروژه­های در دست اجرای در نیروگاه شهیدسلیمی نکا برای عبور موفق از پیک مصرف تابستان پرداخت و خواستار همراهی و همکاری همه دستگاه­ها و نهادها بویژه صدا و سیما در جهت ترویج فرهنگ مدیریت مصرف شد.

       سپس سردار سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا پس از شنیدن مطالب مطرح شده، ضمن اعلام آمادگی برای بکارگیری ظرفیت­های سپاه و بسیج سازندگی برای همکاری در اجرای پروژه­های نیروگاه، بر لزوم توسعه زیرساخت­های لازم برای تأمین برق مشترکان تأکید کرد و گفت: با توجه به وجود ناترازی برق استان و لزوم انتقال برق از استان­های مجاور لازم است زمینه توسعه شبکه برق­رسانی و ایجاد ظرفیت­های لازم برای انتقال بار اضافی از استان­های مجاور به مازندران مهیا گردد.

      وی همچنین با اشاره به اهمیت جایگاه نیروگاه در استان و کشور در صنعت برق، بر لزوم حفظ هوشیاری و رعایت مقررات پدافند غیرعامل برای مقابله با تهدیدهای احتمالی تأکید کرد.  

     پیش از برگزاری نشست، سردار مسلمی و همراهان از روند پیشرفت کار پروژه لایروبی حوضچه آبگیر واحدهای بخار نیروگاه و بخشهای مرتبط بازدید کردند.