به منظور تامین آب خام مورد نیاز نیروگاه: الکتروپمپ چاه آب شماره 4 نیروگاه شهید سلیمی نکا تعویض شد

 

   در گرمای سخت تابستان و با همت کارکنان نیروگاه نکا، الکترو پمپ چاه آب شماره 4 نیروگاه شهیدسلیمی نکا تعویض شد.

مدیر امور بهره برداری نیروگاه بخار با بیان این مطلب گفت: در پی به وجود آمدن مشکل فنی برای الکتروموتور چاه شماره 4 نیروگاه در ایستگاه تخلیه سوخت نکا و با توجه به اهمیت تامین آب خام در چرخه تولید برق در پیک مصرف تابستان، همکاران بخشهای مختلف عملیات دمونتاژ الکترو پمپ قدیمی و نصب پمپ جدید در عمق 60 متری را برای برداشت مجدد آب از چاه انجام دادند.

سید ابوالقاسم محمدی افزود: آب خام مورد نیاز نیروگاه، پس از انتقال و تصفیه فیزیکی و شیمیایی، در بویلرها به بخار تبدیل می شود و این بخار با دما و فشار بالا جهت چرخش پره های توربین و به دنبال آن تبدیل انرژی مکانیکی به الکتریکی و تولید برق مورد استفاده قرار می گیرد.

 وی گفت: حدود یک سال از بهره برداری فاز اول پروژه آب شیرین کن نیروگاه با ظرفیت دو میلیون لیتر در شبانه روز می­گذرد و با بهره برداری کامل این پروژه در آینده نزدیک و استفاده از ظرفیت کامل آن به میزان 6 میلیون لیتر در شبانه روز بخش زیادی از آب خام مورد نیاز نیروگاه از آب دریا تامین می­گردد.

نیروگاه شهیدسلیمی نکا با ظرفیت تولید 2214 مگاوات به عنوان یکی از بزرگترین نیروگاه­های کشور، سهم بسزایی در تأمین و پایداری شبکه سراسری برق کشور دارد.