همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س): پیکرمطهرشهید خوشنام دوران دفاع مقدس در نیروگاه شهیدسلیمی نکا آرام گرفت

1400/10/18 - 18:14

 

      در دهه بصیرت و همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) پیکر مطهرشهید گمنام دوران دفاع مقدس در نیروگاه شهیدسلیمی نکا تشییع و در جوار یادمان شهدای نیروگاه آرام گرفت .

       سیدمهدی رکابی مسئول امور ایثارگران نیروگاه شهید سلیمی نکا با اعلام این خبر افزود: این شهید گمنام که 18 بهار را پشت سر گذاشته بود از شهدای عملیات کربلای پنج است که در شمار پیکرهای پاک جامانده رزمندگان در منطقه شلمچه تفحص و در نیروگاه شهید سلیمی تشییع و به خاک سپرده شد.

  رکابی با بیان این نکته که نیروگاه نکا مشهد 25 شهید در دفاع مقدس می باشد ادامه داد: به جهت بهره مندی همکاران از فیوضات معنوی شهدای دفاع مقدس، هماهنگی خاکسپاری یکی از شهدای گمنام در این مجموعه انجام شد که با موافقت ستاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان مازندران، پیکر پاک این شهید عزیز طی آیین باشکوهی و با مدیحه سرایی ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بر روی دستان پر مهرکارکنان و میهمانان تشییع و در جوار یادمان شهدای نیروگاه آرام گرفت.

    در ادامه مراسم محسن نعمتی مدیر عامل و رئیس هیات مدیره شرکت ضمن تشکر از حضور گسترده همکاران و میهمانان در مراسم تشییع پیکر پاک شهید گمنام گفت: تجلیل از شهدای گمنام، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مایه بقای انقلاب اسلامی است و به برکت شهدای انقلاب، امروز ایران اسلامی درعرصه های ملی و بین المللی بر قلل رفیع و منیع افتخار ایستاده است.

 

 نعمتی با اشاره به این نکته که عزت، آرامش و امنیت کشور مدیون خون شهدا است افزود: شهدا سرمایه و ذخایر عظیم هر ملتی هستند که با تقدیم جان خود آرامش و امنیت را به جامعه هدیه داده اند و می بایست برای جامعه و نسل های آینده به عنوان الگو و اسوه قرار گیرند و بیان این مطلب، رسالت امروز ما است.

   دراین برنامه پیام محسن طرز طلب مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی به مراسم تشییع و تدفین پیکر پاک این شهید گرانقدر قرائت شد.

 خاطر نشان میشود نیروگاه شهیدسلیمی نکا در دوران دفاع مقدس طی سه مرحله در 15 آذر سال 65، هفتم مهر 66 و چهارم خرداد 67 آماج شدیدترین حملات هوایی دشمن بعثی قرار گرفت و در این بمبارانها 25 نفر از کارکنان به فوز عظیم شهادت نائل آمدند و 93 نفر مجروح شدند، اما این نیروگاه علیرغم گستردگی خرابی های ایجاد شده با همت بلند کارکنان خود دوباره احیا شد و اکنون با بیش از 4 دهه بهره برداری همچنان بالنده و استوار در عرصه تولید برق در کشور حضور مؤثری دارد.

    این نیروگاه با احتساب شهدا و جانبازان جبهه های حق علیه باطل در مجموع 33 شهید و 154 جانباز تقدیم آرمانهای مقدس انقلاب اسلامی نموده است