مراسم سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا (س) در نیروگاه نکا برگزار شد

1400/04/29 - 16:25

    بمناسب سالروز پیوند آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) و روز ازدواج و عفاف و حجاب مراسم جشنی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در نیروگاه شهید سلیمی نکا برگزار شد.

    در این مراسم مدیر حوزه علمیه مهدیه شهرستان نکا ضمن تبریک این روز فرخنده گفت : هنگامی که حضرت علی(ع) برای خواستگاری حضرت زهرا(س) آمد، ایشان 9 سال داشتند و وقتی امیرالمومنین(ع) درب خانه پیامبر(ص) را زد پیش از آنکه خودشان را معرفی کنند ، پیامبر اذن ورود به خانه را دادند و فرمودند: « درب را بازکنید، کسی پشت در است که محبوب خدا و رسول محسوب می شود».

     امام جماعت نیروگاه نکا با بیان اینکه آخرین ماه از سال قمری با بهترین روز خلقت و پیوندی آسمانی آغاز می شود افزود: سالگرد ازدواج این دو نور عالم ، رخداد عظیمی است که به تعبیر امام خمینی(ره) اشاعه نور این خانواده عالم را روشن کرده است و باعث برکت در جهان خلقت شده است.

     حجت الاسلام محمدی در ادامه به ابعاد تربیتی در سبک زندگی این دو نور عالم تاب اشاره کرد و گفت: تمام زندگی مشترک امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) سرشار از درسهای  نیکوست. از ارتباط بین زن و شوهر تا تربیت فرزندان و ارتباط با همسایگان که می تواند بعنوان الگو در تمام ابعاد زندگی انسان ها به کار گرفته شود.