برگزاری مراسم گرامیداشت دهه مبارک فجر در نیروگاه نکا

1399/11/27 - 09:55

برگزاری مراسم گرامیداشت دهه مبارک فجر در نیروگاه نکا

 به منظور گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مراسمی با رعایت پروتکل های بهداشتی در نیروگاه شهید سلیمی نکا برگزار شد.

      در این مراسم حجت الاسلام حسینعلی محمدی مدیر حوزه علمیه مهدیه شهرستان نکا در سخنانی به بیان ماهیت و اهمیت انقلاب اسلامی و عوامل دشمنی جبهه استکبار به سرکردگی آمریکا با انقلاب اسلامی پرداخت.

      امام جماعت نیروگاه آمریکا را مظهر حکومت استبدادی­ و استکباری یزید و بنی امیه در عصر حاضر برشمرد و گفت: علت مخالفت اردوگاه استکبار با ایران ماهیت دینی و اسلامی و حقیقت جمهوری اسلامی می باشد و به خاطر اسلام هست که به ایران فشار وارد می ­کنند وآنها به خاطر اسلام با ایران مخالف هستند.

      وی گام برداشتن انقلاب اسلامی در راه استقلال را عامل دیگر مخالفت استکبار با انقلاب دانست و گفت : دنیای استکبار مخالف استقلال و رهایی انقلاب­ ها ازسلطه می­ باشد و تا زمانی که انقلاب ما در این مسیر گام برمی ­دارد این مخالفت ادامه خواهد داشت.

      امام جماعت نیروگاه با مقایسه وضعیت رژیم طاغوت و انقلاب اسلامی از لحاظ دانش و پیشرفت علمی گفت: در زمان طاغوت اغلب پزشکان خارجی در مراکز درمانی و پزشکی به درمان مردم می ­پرداختند اما علیرغم تحمیل جنگ و تحریم های ظالمانه بر انقلاب اسلامی، کشور ما از نظر دانش و بسیاری از علوم در زمینه پزشکی، صنعت برق، سد سازی، صنایع دفاعی و ... از کشور­های برتر دنیا می باشد واین پیشرفت های علمی یکی دیگر از عوامل  مخالفت استکبار با انقلاب اسلامی می باشد.

     وی مخالفت انقلاب اسلامی با اسراییل را دلیل دیگر مخالفت استکبار با انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: در رژیم پهلوی جنگنده­های اسراییلی جهت بمباران کشورهای عربی در فرودگاه­های ایران سوخت گیری می­ کردند اما با پیروزی انقلاب اسلامی سفارت فلسطین در ایران بر پا شد و سیاست انقلاب ما که از زبان امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری بیان گردید نابودی رژیم صهیونیستی می ­باشد که برای دنیای استکبار قابل تحمل نمی باشد.

  حجت الاسلام حسینعلی محمدی انقلاب اسلامی را کانون آگاهی بخشی در سطح جهان دانست و گفت : انقلاب ­های بزرگ در محدوده جغرافیایی خود محدود نمی ­شوند، دارای ایدئولوژی هستند، قابلیت گفتمان­ سازی، هویت­ سازی و تمدن­ سازی دارند و تداوم پیدا می­کنند، بنابراین انقلاب ما بدلیل ریشه داشتن در ایدئولوژی مبتنی بر فطرت انسان، وجود رهبری و ولی فقیه آگاه و مقتدر و مردمی که بطور مستمر در  صحنه­ ها حضور دارند و با نظام همراهی می ­کنند، یک انقلاب کامل می باشد به همین دلیل دشمن از الگو شدن انقلاب ما وحشت دارد و تلاش می­کند بین مردم و نظام فاصله بیندازد.

    وی در پایان دشمنی استکبار با انقلاب اسلامی را بسیار عمیق دانست و عنوان نمود : با تغییر مهره ­­ها و چهره های سیاسی در کشور­های استعماری، سیاست آنها در قبال انقلاب اسلامی تغییر نمی کند و وظیفه ما جهت برپایی علم توحید وارزش ها این است که بصیر و صبور باشیم اگرچه مشکلاتی به جهت سوء  مدیریت ها وجود دارد اما شاهد این هستیم که اصول و ارزش ها مسیر خود را طی می کند وانشاالله انقلاب اسلامی به آن رسالتی که برایش تعریف شده خواهد رسید .