وزیر نیرو در دیدار با ایثارگران نیروگاه نکا : شهدا صاحبان اصلی انقلاب هستند

1399/11/27 - 09:33

وزیر نیرو در دیدار با ایثارگران نیروگاه نکا :

شهدا صاحبان اصلی انقلاب هستند

 رضا اردکانیان وزیر نیرو به مناسبت دهه مبارک فجر از طریق ویدئو کنفرانس با خانواده های ایثارگران صنعت آب و برق دیدار نمود.

    در این دیدار که با حضور مدیران بنیاد شهید وامور ایثارگران استان مازندران و تعدادی از فرزندان شهدا به نیابت از خانواده ایثارگران نیروگاه شهید سلیمی نکا و از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد وزیر نیرو ضمن تبریک دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی بیان داشتند: برای من افتخار بزرگی است که مسئولیت وزارت خانه ­ای را عهده ­دارهستم که در پهنه این صنعت 20 هزار نفر از خانواده­های ایثارگران در آن مشغول به فعالیت هستند و کاری که همکاران انجام می­ دهند نیز در بعضی از مقاطع نیاز به ایثارگری دارد و ما نباید جایگاه ایثارگران را نادیده بگیریم چرا که نقش آنها در حفظ و پایداری اصول و فضای ایثارگری حائز اهمیت است و شهدای ما صاحبان اصلی انقلاب هستند.

       رضا اردکانیان آرامش امروز جامعه را حاصل خون شهیدان دانست و گفت: شهدا به گردن همه ما حق دارند و حقی که می­بایست با انجام وظیفه و خدمت شبانه روزی ادا کنیم حق توفیق خدمت به مردم است که باید قدردان این نعمت باشیم و با تلاش، فعالیت، انگیزه والا، خدمت ­رسانی وسیع، اجرای طرح ها و برنامه­ ها، تسهیل ­امور، کم ­کردن پیچیدگی ­کار ­اداری، کوتاه کردن مسیر پروژه­ ها و به ثمر رساندن آنها، آن را  ادا کنیم.

       وزیر نیرو با اشاره به این نکته که فضای ارزش گذاری به ایثارگران باید فضای حاکم در جامعه باشد گفت: در دهه پیروزی انقلاب یاد و خاطره شهدا را باید در دل و جان تجلی دهیم و قدردادن ایثارگری و از جان گذشتگی کسانی باشیم که در مبارزات مسیر انقلاب، صحنه دفاع مقدس، دفاع از حرم و سلامت مردم جانفشانی کردند که ادای احترام و قدردانی از این مجموعه به اشکال مختلف تضمین کننده فرهنگ ایثار و شهادت می­باشد.

   همچنین در این نشست که مدیران عامل و ایثار­گران شرکت های آب و فاضلاب استان های گیلان، اصفهان، سیستان و بلوچستان و آب منطقه­ ای خراسان رضوی حضور داشتند، ابراهیم اندرخورا معاون مالی و پشتیبانی شرکت گزارشی از تعداد ایثارگران شاغل و بازنشسته نیروگاه­، اقدامات انجام شده و برنامه های امور ایثارگران را ارائه نمود.

     در ادامه سیده سمانه حسینی فرزند شهیدسید علی اکبرحسینی­، با مطالبی اهم مشکلات و مطالبات ایثارگران شرکت را بیان نمود.

      در پایان این نشست به نیابت از خانواده ایثارگران نیروگاه از سه تن از فرزندان شهدا آقایان مرتضی سعادت، هادی اصغری وخانم سیده سمانه حسینی تجلیل به عمل آمد.

    

خاطر نشان می ­شود که نیروگاه شهیدسلیمی نکا در دوران دفاع مقدس طی سه مرحله در تاریخ ­های 15 آذر سال 65 ، هفتم مهر 66 و چهارم خرداد 67 آماج شدیدترین حملات دشمن بعثی قرار گرفت و در این بمباران ­ها 25 نفر از کارکنان به فوز عظیم شهادت نائل آمدند، اما علیرغم گستردگی خسارات، این نیروگاه با همت­ بلند کارکنان خود دوباره احیاء شد و اکنون با بیش از 4 دهه بهره برداری همچنان بالنده و استوار در عرصه تولید برق کشور نقش مؤثری دارد.

      این نیروگاه با احتساب شهدا و جانبازان هشت سال دفاع مقدس در مجموع 33 شهید، 154 جانباز و سه آزاده تقدیم آرمان های مقدس انقلاب اسلامی نموده است.