نماینده مردم شرق مازندران در بازدید از نیروگاه نکا عنوان کرد : رفع چالشهای تأمین انرژی پایدار برق نقش مهمی در رونق کسب و کار و زندگی مردم ایجاد می نماید.

1399/07/22 - 17:43

نماینده مردم شرق مازندران در بازدید از نیروگاه نکا عنوان کرد :

رفع چالش های تأمین انرژی پایدار برق نقش مهمی در رونق کسب و کار و زندگی مردم ایجاد می نماید.

      غلامرضا شریعتی نماینده مردم شریف شهرستانهای نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی از نیروگاه شهیدسلیمی نکا بازدید کرد.

      در این بازدید و در جلسه ای ابتدا مدیرعامل شرکت مدیریت تولیدبرق نکا گزارش مبسوطی از اقدامات انجام شده و برنامه های آتی نیروگاه در خصوص تعمیرات و نگهداری و بهره برداری واحدها، آمادگی واحدها برای تولید پایدار انرژی، کاهش نرخ خروج های اضطراری، اجرای طرحهای بهینه سازی و رفع موانع تولید، دستاوردهای ساخت داخل، پیشرفت کار احداث آب شیرین کن و واحدهای جدید گازی ارائه نمود.

      محسن نعمتی به چالش های ناشی از مصرف مازوت و تلاشهای انجام شده در خصوص تخصیص 100 درصدی سوخت گاز به نیروگاه نکا اشاره کرد و گفت: بدلیل مشکلاتی که مصرف مازوت برای تجهیزات نیروگاه و افزایش هزینه های تولید ایجاد می کند هیچ نیروگاهی راغب به مصرف سوخت مازوت نیست لذا طی چندسال اخیر رایزنی ها و مکاتبات مکرری از سوی نیروگاه و از طریق وزارت نیرو و شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی و همچنین برگزاری نشست هایی با مسئولان ذیربط استان مازندران انجام شد تا سهمیه گاز بیشتری به نیروگاه تخصیص یابد.

      سپس نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر و تشکر از خدمات وتلاشهای کارکنان نیروگاه در عرصه تولید انرژی، بر رفع چالش ها و دغدغه های موجود و تسهیل شرایط مناسب برای جهش تولید تأکید کرد و گفت: تأمین انرژی پایدار بخش تولید بویژه در روستاها میتواند نقش مهمی در رونق کسب و کار و زندگی مردم ایجاد نماید.

      غلامرضا شریعتی همچنین خواستار تلاش و جدیت همه مسئولان منطقه برای ارائه خدمت بیشتر در راستای انجام رسالت اجتماعی و رفع مشکلات مردم شد.