رشد 7.7 درصدی تولید انرژی در نیروگاه شهیدسلیمی نکا

1399/07/14 - 10:55

رشد 7.7 درصدی تولید انرژی در نیروگاه شهیدسلیمی نکا

 

       انرژی تولیدی نیروگاه شهیدسلیمی نکا در شش ماهه نخست سال­ جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 7.7 درصد افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولیدبرق نکا با اعلام این خبر افزود: در این مدت بالغ بر 5 میلیارد و 782 میلیون و 950 هزار کیلو وات ساعت انرژی در واحدهای بخاری و بلوک سیکل­ ترکیبی این نیروگاه تولید شد.

      وی خاطرنشان ساخت: در 6 ماه گذشته 5 میلیارد و 571 میلیون و 129 هزار کیلووات ساعت انرژی خالص به شبکه سراسری برق کشور تحویل شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 7.7 درصد رشد داشته است.

      وی با بیان اینکه در این مدت 77.6 درصد انرژی تولید شده در واحدهای بخاری و 22.4 درصد در واحدهای بلوک سیکل­ترکیبی بدست آمده است، گفت: در این شش ماه 52.9 درصد انرژی تعهدی نیروگاه طبق برنامه محقق شد.

      نعمتی عملکرد نیروگاه نکا را در عبور از پیک تابستان مطلوب ارزیابی کرد و افزود: در ایام پیک مصرف تابستان امسال که بدلیل شیوع ویروس کرونا و لزوم تأمین برق مراکز درمانی مسئولیت مضاعفی متوجه خادمان مردم در صنعت برق کشور شده بود، با تلاش مثال­زدنی همکاران توانمند و متخصص ما در انجام به موقع بازدیدهای دوره­ای و تعمیرات میاندوره­ ای و اساسی و نیز نگهداری اصولی واحدها آمادگی واحدهای این نیروگاه برای تولید پایدار انرژی در وضعیت بسیار مطلوبی حفظ شد و در مجموع صنعت برق کشور این آزمون دشوار را با سربلندی پشت سر نهاد.       

نیروگاه شهید سلیمی نکا با داشتن 4 واحد بخاری به ظرفیت هرکدام 440 مگاوات، 2 واحد گازی با ظرفیت هرکدام 137.6 مگاوات، یک واحد بخار سیکل ترکیبی با ظرفیت 160 مگاوات و دو واحد توربین انبساطی با ظرفیت هرکدام 9.4 مگاوات، در مجموع با ظرفیت 2214 مگاوات و تولید بیش از 4 درصد برق کشور به عنوان یکی از بزرگترین نیروگاه های کشور نقش موثری در پایداری شبکه سراسری برق کشور دارد.