عملیات اجرایی احداث بلوک سیکل ­ترکیبی جدید نیروگاه نکا به زودی آغاز می­شود.

1399/04/21 - 11:36

عملیات اجرایی احداث بلوک سیکل ­ترکیبی جدید نیروگاه نکا به زودی آغاز می­شود.

      مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی در مراسم بهره­ برداری از پروژه افزایش توان عملی واحدهای نیروگاه شهیدسلیمی نکا با اعلام این خبر افزود: با صرف هزینه‌ای اندک محدودیت‌های تولید یکی از واحدهای بخار مجموعه مرتفع و توان این نیروگاه حدود 23 مگاوات افزایش یافت.

      به گزارش پایگاه خبری شرکت برق حرارتی، محسن طرزطلب ادامه داد:‌ در طی چند سال گذشته در راستای خطوط راه بردی مشخص شده از سوی وزارت نیرو برنامه‌های افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌ها و استفاده مناسب‌تر از تاسیسات و تجهیزات موجود در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

      وی تاکید کرد: در چند سال اخیر با ارتقای واحدهای گازی موجود و رفع محدودیت‌ واحدهای بخار شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه بوده‌ایم و با هزینه‌های بسیار اندک توانسته‌ایم بهره‌وری واحدهای نیروگاهی را افزایش بدهیم.

      طرزطلب با بیان اینکه تعمیرات سالیانه واحدهای نیروگاه نکا در زمان مقرر به پایان رسیده است، گفت:‌ اوایل تیرماه شکسته شدن پره یکی از توربین‌های بخار نیروگاه نکا موجب از مدار خارج شدن این واحد در روزهای پیک تابستان شده بود که با تلاش شبانه‌روزی کارکنان این مجموعه، واحد ظرف سه روز به مدار تولید بازگشت.

      وی اضافه کرد: نیروگاه نکا در حال حاضر دارای چهار واحد بخار هر یک به ظرفیت 440 مگاوات است که در کنار این واحدها یک نیروگاه سیکل ترکیبی نیز احداث شده و در مدار بهره‌برداری است.

      مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی ادامه داد: همچنین براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته عملیات اجرایی احداث یک بلوک سیکل ترکیبی جدید دیگر نیز در این نیروگاه به زودی آغاز خواهد شد.