برگزاری دوره آموزشی مهارت زندگی در نیروگاه نکا

1397/05/16 - 16:14

برگزاری دوره آموزشی مهارت زندگی در نیروگاه نکا

       به منظور آشناسازی کارکنان با آسیب­ های اجتماعی و راهکارهای تحکیم بنیان خانواده، دوره آموزشی مهارت زندگی در نیروگاه شهیدسلیمی نکا برگزار شد.

      در این دوره آموزشی که با همکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان نکا اجرا شد، ابتدا معاون مالی و پشتیبانی شرکت مدیریت تولیدبرق نکا در سخنانی ضمن مفید و مؤثر دانستن نتایج آموزش و آگاهی بخشی در تثبیت رفتارهای بهنجار و اصلاح رفتارهای خطر آفرین، بر ضرورت و لزوم حفظ سرمایه انسانی به عنوان ارزشمندترین سرمایه سازمان تأکید نمود.

      فرهاد کریمی با اشاره به روش­های رایج­ ایجاد تغییر رفتار گفت: صاحب­نظران علوم رفتاری برای ایجاد تغییر رفتار از دو روش اجباری و روش آموزشی و آگاهی بخشی استفاده می­کنند که روش دوم به مراتب شیوه­ای پرکاربردتر و مؤثرتر از شیوه اجباری است. 

       سپس رئیس اداره بهزیستی شهرستان نکا مسائل اجتماعی را از مباحث اصلی و مهم کشور دانست و افزود: در یک دسته­بندی­ کلی مردم یک جامعه به طبقات پایین، متوسط و بالا و هر یک به لایه­ های مختلفی تقسیم می­شوند که در این بین بدلیل سرعت گردش اطلاعات و افزایش ضریب نفوذ فضای مجازی، مشکلات عدیده­ای در لایه ­های زیرین جامعه بوجود آمده است.

      دکتر اخوان ضمن تأکید بر حساسیت و تلاش همگان برای فائق آمدن بر معضلات اجتماعی گفت: مسائل اجتماعی از قبیل: اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، فقر، گسست نسلی، کودکان فراری و خیابانی و …  مبتلابه همه مردم جامعه است و همگان باید خود را در قبال این مشکلات مسئول بدانند و برای ریشه ­کنی آن تلاش کنند.

      در ادامه رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان نکا از سلامتی به عنوان بزرگترین سرمایه انسان یاد کرد و گفت: تغییر سبک زندگی، تغذیه نامناسب و اعتیاد، تمام ابعاد سلامتی را دستخوش تغییر نموده و در این زمینه با چالش جدی مواجه هستیم.

      دکتر خانجانی در ادامه با تأکید بر خود مراقبتی برای مصون ماندن از ابتلا به بیماری، افزود: آمارها نشان می­دهد که سرعت رشد بیماری در سنین مختلف بسیار بالاست و با این روند افزایشی در چند سال آینده امکانات پزشکی کشور پاسخگوی حجم بالای تقاضای درمانی نخواهد بود.