تعمیرات غیر مترقبه و تعویض و ترمیم پره­های آسیب دیده توربین واحد یک بخاری در 7 روز

1397/05/13 - 12:14

با تلاش جهادی کارکنان نیروگاه نکا محقق شد:

تعمیرات غیر مترقبه و تعویض و ترمیم پره­های آسیب دیده توربین واحد یک بخاری در 7 روز

       مدیرعامل نیروگاه شهیدسلیمی نکا از تعمیرات غیر مترقبه و تعویض و ترمیم پره ­های آسیب دیده توربین واحد یک بخاری در مدت یک هفته خبر داد.

      مهندس محسن نعمتی در گفتگو با خبرنگار صدا و سیمای مرکز مازندارن فعالیت­ های شبانه ­روزی و ایثارگرانه کارکنان نیروگاه در جریان تعمیرات غیر مترقبه توربین فشار ضعیف و رفع نشتی لوله ­های بویلر واحد یک بخاری در دمای حدود 60 درجه محیط کار و رطوبت 85 درصدی هوا را در کوتاه ترین زمان ممکن تشریح نمود.

      وی زمان معمول و مورد نیاز جهت انجام این فعالیت­ تعمیراتی در بخش توربین را حدود 45 روز عنوان کرد و افزود: در حالت عادی و معمول برای چنین فعالیت­ های تعمیراتی با توجه به دمای بسیار بالای توربین و با احتساب زمان خنک کاری 45 روز پیش­ بینی می­شود ولی بدلیل وقوع این حادثه در ایام پیک­ مصرف تابستان و نیاز شدید شبکه برای تأمین برق مورد نیاز هموطنان، همکاران ما جهاد گونه و با دل و جان کار کردند و توانستند این فعالیت های سنگین تعمیراتی را با توانمندی، تعهد، سعه صدر و همت بالای خود و با بکاربستن شیوه­ های ابتکاری در مدت
7 روز به سرانجام برسانند که با این کار رکورد تازه ­ای در کارنامه درخشان خدمت ­رسانی صنعت برق کشور بدست کارکنان نیروگاه شهید سلیمی نکا رقم خورد.

      محسن نعمتی خاطرنشان کرد: واحد یک بخاری نیروگاه نکا با ظرفیت 440 مگاوات بدلیل وقوع حادثه شکست تعدادی از پره های توربین فشار ضعیف و بالا رفتن پله ­ای ارتعاش یاتاقان شماره 3، حدود ساعت 21 شامگاه هفدهم تیر ماه از مدار تولید خارج شده بود که بلافاصله طی جلساتی تخصصی، تمهیدات لازم برای تسریع درانجام تعمیرات، تعویض و ترمیم پره ­های آسیب­ دیده و به مدار آوردن واحد انجام شد.

      در پی اتمام تعمیرات این واحد در مدت 7 روز، وزیر نیرو در ارتباطی ویدیو کنفرانسی با مدیرعامل نیروگاه شهیدسلیمی از تلاش­های ارزنده و احساس مسئولیت کارکنان این نیروگاه در انجام وظایف محوله قدردانی نمود.

      دکتر رضا اردکانیان که در جلسه ستاد ویژه مدیریت پیک بار شبکه برق ایران حضور داشت، پس از استماع گزارش مهندس نعمتی در خصوص تعمیرات این واحد، موقعیت­ شناسی و تلاش­های ارزنده و شبانه­ روزی کارکنان نیروگاه نکا را جهت تسریع در انجام تعمیرات غیر مترقبه توربین واحد یک بخاری، شایسته تقدیر دانست.