نمایشگاه دستاوردهای ساخت داخل نیروگاه نکا در مصلای ساری برگزار شد

1397/03/21 - 10:36

در حمایت از کالای ایرانی

نمایشگاه دستاوردهای ساخت داخل نیروگاه نکا  در مصلای ساری برگزار شد  

         نمایشگاه­ دستاوردهای ساخت داخل نیروگاه شهیدسلیمی نکا با هدف معرفی توانمندی­ های صنعتگران داخلی در زمینه طراحی و ساخت قطعات نیروگاهی در مصلای ساری برگزار شد.

     در این نمایشگاه که با هماهنگی فرماندهی بسیج کارگری استان مازندران و با همکاری پایگاه مقاومت بسیج شهیدعبادیان، اداره ساخت داخل و روابط عمومی نیروگاه بر پا شده بود، بخشی از قطعات ساخت داخل و توانمندی­ های فنی و تخصصی تولیدکنندگان داخلی در زمینه طراحی، ساخت و بومی سازی قطعات پیچیده نیروگاهی در معرض دید عموم گذاشته شد.

      لازم به ذکر است که جمع کثیری از مسئولان دولتی، مدیران صنایع، شهروندان و نمازگزاران از غرفه نیروگاه بازدید و با توانمندی سازندگان و متخصصان داخلی آشنا شدند.   

      همچنین حجت ­الاسلام والمسلمین یوسف­ پور امام جمعه موقت ساری به همراه تنی چند از مسئولین استانی از غرفه نیروگاه بازدید و از تلاش ­های کارکنان نیروگاه در زمینه تأمین انرژی و همچنین اهتمام و اقدامات انجام شده در راستای حمایت از ساخت داخل و قطع وابستگی صنعت برق از کشورهای بیگانه قدردانی نمود.

      در حاشیه برگزاری این نمایشگاه مهندس محسن نعمتی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل نیروگاه در گفتگو با خبرنگار صدا و سیمای مرکز مازندارن به تشریح توانمندی­ های صنعتگران داخلی در زمینه طراحی و ساخت قطعات نیروگاهی و نیز دستاوردها و موفقیت­ های نیروگاه نکا در این بخش پرداخت.

      وی همچنین پیام برپایی این نمایشگاه را تلاش نیروگاه در جهت نهادینه کردن فرهنگ حمایت از کالای ایرانی، ایجاد حس خودباوری در صنعتگران و تولیدکنندگان و نیز اطمینان بخشی به مدیران و صاحبان سایر صنایع در خصوص کیفیت محصولات داخلی و استفاده از قطعات ساخت داخل، ارزیابی کرد.