برگزاری جشن میلاد حضرت امام حسن مجتبی(ع) در نیروگاه نکا

1397/03/21 - 09:50

برگزاری جشن میلاد حضرت امام حسن مجتبی(ع) در نیروگاه نکا

       به مناسبت ولادت موفورالسرور سبط اکبر، حضرت امام حسن­ مجتبی علیه­ السلام، آئین جشنی در نیروگاه شهید سلیمی نکا برگزار شد.

      در این مراسم مدیر مدرسه علمیه مهدیه شهرستان نکا در سخنانی به تبیین ابعاد مختلف شخصیتی و فضائل ملکوتی آن امام همام از دیدگاه و بیان گهربار پیامبر اکرم(ص) پرداخت.

 حجت ­الاسلام­ والمسلمین حسینعلی محمدی با استمداد از حدیث نبوی، امام حسن(ع) را عقل کل و تجسم عینی عقل دانست و افزود: وجود مبارک آن بزرگوار نه تنها از نظر جمال ظاهری حَسَن و نیکو بود بلکه از حیث اخلاق، رفتار و کرامات نفسانی و شجاعت در نبرد با دشمنان در رکاب پدر بزرگوارش، شهره عصر خویش بود و به خاطر وسعت کرامات و انفاق گسترده مال و دستگیری از نیازمندان به کریم اهلبیت(ع) معروف شده بود.

      امام جماعت نیروگاه در ادامه به واقعه صلح امام حسن(ع) با معاویه اشاره کرد و گفت: حراست از دین و شریعت پیامبر اکرم(ص) اصلی­ترین وظیفه ائمه(ع) بود که تحقق این امر مهم به شرایط زمان بستگی داشت، موقعی صلح اقتضاء می­کرد و زمانی هم قیام علیه طاغوت، و قطعاً امام مجتبی(ع) بهترین گزینه را برای حفظ و بقاء دین مبین اسلام انتخاب کرده بودند که اگر امام حسین و یا سایر ائمه هم در شرایط امام حسن قرار  می­گرفتند چنین می­کردند، این بدان معنا نیست که بین ائمه هدی تفاوتی باشد. گویا رسول خدا در بیان نورانی « حسن و حسین سرور جوانان اهل بهشت هستند، چه قیام کنندو یا صلح نمایند » به این شبهه پاسخ فرمودند.