برگزاری مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال امام راحل(ره) در نیروگاه نکا

1397/03/21 - 09:44

­­­­­­­­­­­­­­برگزاری مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال امام راحل(ره) در نیروگاه نکا

        به مناسبت­ بیست ­و نهمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) و بزرگداشت یاد و خاطره شهدای پانزده خرداد مراسمی در نیروگاه شهیدسلیمی نکا برگزار شد.

      در این مراسم مدیر حوزه علمیه مهدیه شهرستان نکا طی سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل(ره) و شهدای پانزده خرداد، به تبیین ابعاد مختلف شخصیتی و اندیشه ­های سیاسی معمار کبیر انقلاب اسلامی­ پرداخت.

      حجت ­الاسلام­ والمسلمین حسینعلی محمدی، حرکت و نهضت حضرت امام خمینی(ره) را در راستای عمل به وظیفه شرعی و دینی ارزیابی کرد و گفت: تفقه و درک صحیح از دین، صیانت از دین در برابر بدعت­ ها و انحرافات، تبلیغ و ترویج دین و تلاش برای فراهم نمودن بستر اجرای احکام دین در جامعه جزء وظایف اصلی علماء در عصر غیبت امام عصر(عج) است.

      امام جماعت نیروگاه قرار گرفتن قدرت در اختیار دین را بستر­ساز اجرای احکام در جامعه دانست و افزود: قبل از وقوع انقلاب اسلامی، کشور ما به ژاندارم و مطیع آمریکا در منطقه تبدیل شده بود، سرمایه ­های کشور در اختیار بیگانگان بود و به فرهنگ دینی کشور ایران و عزت مردم اعتنایی نمی­شد، در چنین شرایطی حضرت امام راحل(ره) انقلاب کرد تا بتواند با از بین بردن نظام سلطه، قدرت را به استخدام دین در آورد و زمینه­ را برای اجرای احکام الهی مهیا نماید.  

      وی در ادامه به تبیین عمق دشمنی و عداوت آمریکا با ملت ایران پرداخت و خاطر نشان کرد: پیروزی و منطق انقلاب اسلامی که برگرفته از تعالیم اسلام ناب است، ابهت پوشالی آمریکا را شکست و منافع او را در دنیا به مخاطره انداخت، لذا آمریکا از اساس با اسلام مشکل دارد و با تمام توان در برابر اسلام ایستاده است و چنانچه قرآن در آیه 120 سوره مبارکه بقره خطاب به پیامبر می­فرماید: « هرگز یهود و نصاری از تو راضی نخواهند شد، تا از آیین آنان، پیروی کنی »، یقیناً تا زمانی که ما هم بر اصول و ارزش­های خود پایبند باشیم، آمریکا و اذنابش از دشمنی با ما دست بردار نیستند.

       امام جماعت نیروگاه همچنین ولایت فقیه را جدی­ترین چالش تحقق اهداف آمریکا در ایران دانست و گفت: مراکز تصمیم­گیری دولت آمریکا از بدو شکل­ گیری و پیروزی انقلاب اسلامی در حال طراحی توطئه­ ها و نقشه­ های پیچیده ­ای علیه نظام اسلامی هستند، اما هوشمندی، شجاعت و کیاست حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله) آنها را در دستیابی به اهدافشان ناکام گذاشته است.