برگزاری سمینار مبارزه با پولشویی در نیروگاه نکا

1397/01/18 - 09:07

       در اجرای مصوبه کمیته ارتقاء سلامت اداری شرکت و به منظور آشنایی کارکنان با روش ­های مقابله با پدیده پولشویی در ادارات و شرکت­ها، « سمینار مبارزه با پولشویی » در نیروگاه شهیدسلیمی نکا برگزار شد.

      در این سمینار یک­روزه که اعضاء هیئت مدیره، کارکنان معاونت مالی و پشتیبانی، اعضاء کمیته ارتقاء سلامت اداری و جمع زیادی از مدیران و کارشناسان شرکت حضور داشتند، مشاور عالی وزیر تعاون ضمن بیان مفاهیم و کلیات و تاریخچه ­ای از پیدایش اصطلاح پولشویی در ادبیات اقتصادی دنیا، به تشریح و تبیین ابعاد مختلف و پیامدهای منفی آن بر اقتصاد پرداخت.

      دکتر منشدی نقش افراد ذی ­نفوذ را در پیدایش پدیده پولشویی تأثیرگذار دانست و افزود: پولشویی عملی مجرمانه و مستمر است که بر محور پنهان­ کاری سازمان یافته فعالیت­های اقتصادی و تجارت­ های غیر قانونی استوار است و افراد ذی ­نفوذ پول­ های کثیف را از مجاری قانونی وارد چرخه اقتصادی می­کنند.

      وی در ادامه با بیان برخی از قوانین مبارزه با پولشویی در کشور، بر ضرورت اجرای دقیق قوانین و الزامات مبارزه با پولشویی تأکید کرد و گفت: تعدیل قاعده رازداری و تقویت اهرم ­های کنترل نظارتی از مهمترین راه کارهای پیشگیری از پولشویی هستند.

      مدیرعامل مؤسسه حقوقی ایرانیان در ادامه مباحثی پیرامون ویژگی ­های عمومی و متعارف، اقسام، شیوه­ های رایج، عناصر و جرائم مرتبط با پولشویی مطرح نمود و در پایان به سؤالات مطروحه پاسخ گفت.