رمضانی در بازدید از نیروگاه نکا عنوان کرد: دومین نیروگاه بزرگ کشور برای تامین پایدار برق تابستان آمادگی­ کامل دارد

1403/04/13 - 12:31

      معاون راهبری تولید شرکت مادر تخصصی تولیدبرق حرارتی با بیان مطلب فوق، گفت: نیروگاه حرارتی نکا با حداکثر توان و به صورت پایدار در تابستان امسال در مدار خواهد بود.

      به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولیدبرق نکا محمد رمضانی در جریان بازدید از نیروگاه نکا با بیان این مطلب، افزود: در راستای ارتقای آمادگی واحدها برای تولید پایدار انرژی در ایام پیک مصرف، از آغاز فصل تعمیرات در نیمه دوم سال گذشته تا اردیبهشت‌ماه امسال به مدت هشت ماه فعالیت‌های تعمیراتی در این مجموعه به طور مستمر انجام و ۱۴ برنامه تعمیرات میان دوره‌ای، اساسی و بازدیدهای دوره‌ای اجرایی گردید.

      وی ضمن تاکید بر همکاری و هم‌افزایی بیشتر برای رفع چالش‌ها، محدودیت‌ها و حفظ آمادگی مستمر واحدهای نیروگاه نکا برای تولید برق پایدار به خصوص در فصل تابستان، از روند پیشرفت کار در لایروبی حوضچه آبگیر، آماده‌سازی و تعمیرات تجهیزات پمپ‌ها، فاین و باند اسکرین‌های پمپ‌خانه آب دریای واحدهای بخار و سل‌های آب ژاولسازی بازدید و بر اجرای هرچه سریعتر آنها تاکید کرد.

      نیروگاه دو هزار و ۲۱۴ مگاواتی نکا دارای چهار واحد بخار، یک بلوک سیکل‌ترکیبی (شامل دو واحد گازی و یک واحد بخار) و دو واحد توربین انبساطی بوده و در ۲۵ کیلومتری شهرستان نکا واقع شده است.