در 3 ماهه نخست امسال: تولید انرژی خالص در نیروگاه نکا بیش از 9 درصد افزایش یافت

1403/04/04 - 12:07

 

      تولید انرژی خالص نیروگاه شهیدسلیمی نکا در سه ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود 9.3 درصد افزایش یافت.

      مدیرعامل شرکت ­مدیریت ­تولیدبرق ­نکا با اعلام این خبر افزود: در این سه ماه بیش از دو میلیارد و 151 میلیون ­­کیلو وات­ ساعت انرژی خالص در واحدهای بخار و بلوک سیکل ­ترکیبی تولید و به شبکه سراسری برق کشور تزریق شد.

      نوراله ادبی فیروزجائی با بیان اینکه در سه ماه گذشته 66.5 درصد انرژی تولیدی در واحدهای بخار و 33.5 درصد در بلوک سیکل­ترکیبی بدست آمد، گفت: در این مدت بیش از 24 درصد انرژی تعهدی سالانه نیروگاه، طبق برنامه محقق شد.

      وی همچنین با اشاره به ضرورت آمادگی کامل همه واحدهای نیروگاهی برای تولید پایدار انرژی در تابستان ادامه داد: در راستای ارتقاء آمادگی واحدها برای تولید پایدار انرژی در ایام پیک مصرف، از آغاز فصل تعمیرات سال گذشته تا اوایل خرداد فعالیت­های تعمیراتی به مدت 8 ماه بطور مستمر در این نیروگاه ادامه داشت و با تلاش­های شبانه­ روزی همکاران 14 برنامه تعمیراتی و چندین پروژه رفع محدودیت تولید اجرایی شد.

      ادبی در پایان با بیان اینکه کارکنان نیروگاه­ها علیرغم تنگناها و سختی های زیاد فرایند تولید برق، بی­ وقفه در تلاشند تا در تولید مطمئن و پایدار برق و آسایش مردم خللی بوجود نیاید، از هموطنان فهیم خواست تا مثل همیشه با مدیریت کردن مصارف انرژی در زمان­های اوج مصرف، به خادمان خود در صنعت برق کمک کنند تا انشاء­ا... پیک تابستان را بدون مشکل سپری نماییم.