­­­­­­­­­­­­­­ مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال امام راحل(ره) در نیروگاه نکا برگزار شد

1403/03/20 - 14:23
چاپ

       به مناسبت­ سی­ و پنجمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) و بزرگداشت یاد و خاطره شهدای پانزده خرداد مراسمی در نیروگاه شهیدسلیمی نکا برگزار شد.

      در این مراسم امام جمعع موقت زاغمرز  طی سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل(ره) و شهدای پانزده خرداد و آیت­ا... رئیسی همراهان شهیدش، به تبیین ابعاد شخصیتی و اندیشه­ های سیاسی معمار کبیر انقلاب اسلامی­ پرداخت.

      حجت ­الاسلام­والمسلمین علی خوش­سیما از حضرت امام راحل(ره) به عنوان شخصیت بی­نظیر پس از حضرات معصومین(ع) یاد کرد و گفت: امام امت(ره) از ابعاد مختلف اخلاقی، فردی، سیاسی، اجتماعی و دینی، شخصیتی جامع شرایط و متصف به صفات برجسته همه علماء بزرگ پس از ائمه هدی(ع) بودند.  

     وی تقوی را یکی دیگر از صفات برجسته شخصیتی امام عظیم­الشأن دانست و با اشاره به نمونه­هایی از سیره اخلاقی و عرفانی ایشان افزود: حضرت امام با اتکاء و ارتباط عمیق با مبداء هستی و حضرات ائمه اطهار(ع) و ایمان به حمایت حضرت ولی­عصر(عج)، در آغاز نهضت و انقلاب اسلامی و احیاء ارزش­های اسلامی از هیمنه طاغوت زمان و حامیان ابر قدرتش هراسی به دل راه نداد به همین سبب خداوند آنچنان در نزد مردم محبوب و بزرگش کرد که از ایشان بی­نظیرترین استقبال و تشییع جنازه تاریخ را بعمل آوردند.

      در پایان حاضران در این مراسم با حضور در جوار یادمان شهید خوشنام و شهدای نیروگاه و اهداء سبد گل و ذکر صلوات و قرائت فاتحه با آرمان­های امام و شهدا تجدید میثاق نمودند.