در بازدید مدیر عامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی از نیروگاه نکا مطرح شد: با برنامه ریزی و عشق ایثارگرانه همکاران، تابستان را با موفقیت پشت سرگذاشتیم کارکنان نیروگاه نکا برگ زرینی بر اوراق زرین صنعت برق اضافه­ کردند

1401/08/29 - 16:14
چاپ

    مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور باحضور در نیروگاه شهیدسلیمی نکا از طرح توسعه نیروگاه سیکل ترکیبی بازدید کرد.

   دراین بازدید که عبدالرسول پیشاهنگ را ناصر اسکندری معاون راهبری تولید و محمد رمضانی معاون توسعه  طرح های شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور همراهی نمودند، مدیر عامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور با تشکر از زحمات همکاران و مدیران به بیان قابلیت همکاران صنعت برق حرارتی و عوامل موفقیت وزارت نیرو در تابستان گذشته پرداخت.

    مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور درحاشیه بازدید از طرح توسعه سیکل ترکیبی و نشست با عوامل اجرایی، نظارتی و بهره برداری طرح با تشکر از وزیر نیرو، برنامه ریزی و همت و تلاش را عامل اصلی پشت سر گذاشتن پیک تابستان دانست و گفت: با عشق ایثارگرانه همکاران در صنعت برق و با برنامه ریزی دقیق در تعمیرات واحد­های نیروگاهی، حضور و هماهنگی منظم و روزانه در اتاق کار وزیر نیرو جهت برنامه ریزی به منظور هماهنگی در رفع ناترازی بیست هزار مگاواتی در اول تابستان و تغییر در روند تعطیلات صنایع از آخر هفته به یکی از روزهای وسط هفته درساعت پیک مصرف توانستیم دسیسه و شایعه دشمن را که قصد انحراف و تشویش اذهان عمومی به سمت مصرف زیاد برق توسط دستگاه بیت کوین و مصرف صنایع داشت نقش برآب کرده و شرکت­های فولادی و سیمان علی رغم افزایش مصرف برق20و13درصدی نسبت به سال گذشته افزایش تولید نیز داشتند و علیرغم وجود مشکلات، پیک تابستان را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

     عبدالرسول پیشاهنگ داشتن واحدهای آماده و بهره بردار خوب و ورزیده را از عوامل انتخاب نیروگاه نکا در طرح توسعه سیکل ترکیبی بیان داشت و گفت: توسعه برق به جهت مسیرهای جنگلی و مزارع در استان مازندران سخت می باشد ولی شرایط آماده و ویژگی­های نیروگاه نکا و عنایات خداوند در صدور مجوز شورای اقتصاد باعث شدتا این نیروگاه را برای طرح توسعه سیکل ترکیبی انتخاب نماییم و امروزه شاهد پیشرفت کار قابل قبولی با هماهنگی شرکت های پیمانکار و بهره بردار در مسیرآماده سازی توسعه سیکل ترکیبی باشیم.

     در ادامه محمد رمضانی معاون توسعه طرح های شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی با تمجید از عملکرد نیروی انسانی نیروگاه نکا در تعمیرات اساسی و پروژه شکست پره توربین فشار ضعیف واحد چهار بخار به عنوان سرمایه های سازمان بیان داشت: تلاش و خودباوری نیروی انسانی در نیروگاه نکا باعث شد تا مشکلات پیچیده در این مجموعه در مدت زمان کوتاه حل شود واین نیرو­ها را متمایز و به عنوان الگو در وزارت نیرو معرفی نماید.

رمضانی در مورد مشکل حوضچه آرامش نیروگاه نکا عنوان داشت: در برنامه ریزی کوتاه مدت رسوبات کف حوضچه آرامش نیروگاه درحال برداشت می باشد و در بلند­مدت با هماهنگی و برنامه ریزی مشکل عقب نشینی آب دریا را بررسی و حل خواهیم نمود.

وی در مورد سیاست کلی طرح توسعه سیکل ترکیبی بیان داشت: نظرها براین هست که هم معاونت توسعه وهم همکاران بهره برداری با ورود به توسعه طرح نقطه نظرات خود را بصورتی که دخالت در اجرای طرح در لحظه نباشد انعکاس دهند تا به بهترین وضع و با استفاده از نظرات هر چه سریع تر و با هزینه کمتر طرح را به نتیجه برسانیم.

     در ادامه معاون راهبری تولید شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی ضمن تشکر از عملکرد مدیریت و مجموعه همکاران نیروگاه نکا بیان داشت: در این مجموعه در سال گذشته علیرغم مشکلات عدیده فنی، مشکلاتی درزمینه نیروی انسانی داشتیم که آرامش حال حاضر ماحصل تغییرات دراین مجموعه بزرگ می باشد.

     ناصر اسکندری بابیان این نکته که 18درصد مازوت تولیدی کشور در نیروگاه­ها مصرف می­شود بیان داشت: از مجموع 14 نیروگاهی که مازوت مصرف می­نمایند 17 درصد مازوت مصرفی نیروگاه ها یعنی 3 درصد مازوت تولیدی کشور در نیروگاه نکا مصرف می شود. البته نظر ما براین است که از سوخت گاز استفاده نماییم ولی برای استمرار تولید برق لاجرم باید از این سوخت استفاده نماییم که شما در تابستان امسال با عبورموفق از پیک تابستان برگ زرینی بر اوراق زرین صنعت برق کشور اضافه کردید.

    وی با اشاره به تولید قطعات ساخت داخل بیان داشت: با استفاده از تجربیات، حضور درپای دستگاه­های تولید و شناسایی نقات ضعف قطعات می توانیم با کمک شرکت های دانش بنیان قطعات را تولید کنیم که این کمک ها ماندگار می باشد و کشور را از تامین این قطعه بی نیاز می نماییم.

     در ابتدای این بازدید حسینعلی تازیکی مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت مدیریت تولید برق نکا ضمن خیرمقدم به میهمانان و ارائه گزارش عملکرد بیان داشت: خدا را شاکریم که توفیق خدمت به ما در این صنعت را داد و باید از این فرصت خدمتگزاری استفاده نماییم.

     تازیکی تولید برق را زیر ساخت همه زیر ساخت ها دانست و گفت: تولید برق نه تنها به معیشت مردم گره خورده بلکه امنیت کشور وابسته به آن می باشد و سه مرحله بمباران نیروگاه، درک دشمن از نقش برجسته تولید برق در ضربه زدن به نظام را می­رساند.

در ادامه معاونین و مدیران نیروگاه به تشریح، مشکلات، چالشها و محدودیتهای موجود در حوزه های فنی، سوخت، نیروی انسانی، بودجه و تاثیر آن بر تولید را برشمردند.

لازم به ذکر است در این بازدید عبدالرسول پیشاهنگ مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی و همراهان ضمن ادای احترام به یادمان شهدا و شهید خوشنام مدفون در نیروگاه از طرح توسعه نیروگاه سیکل ترکیبی و اتاق فرمان واحد­های نیروگاه بخار بازدید نمودند و در حاشیه این بازدید نیز نشستی با نماینده کارگران و تعدادی از کارکنان به منظور بررسی و رفع مشکلات، دغدغه ها و چالش ها برگزار نمودند.